Attól még, hogy megtaláltuk a tökéletes „társat” még nem értünk révbe. A jó partnert meg is kell tartani valahogy. És nem, nem a párkapcsolatokról beszélünk, hanem az új kedvenc fehérneműdről. A gondos ápolás ugyanis nem csak esztétikai kérdés, de egyben hosszabb élettartamot és nagyobb kényelmet is jelent.
A Daisy legújabb bejegyzésében most adunk néhány szuper tippet a fehérnemű ápolással kapcsolatban!
A címke utasításán túl...
Bár minden ruhadarab és fehérnemű tartalmaz egy belső címkét, amelyen szerepel egyfajta ajánlás a mosást illetően, lássuk be, azért ennél egy kicsivel többet is tehetünk a kedvenc darabjainkért.
Nem beszélve arról, hogy a legtöbben még alig vittük haza vagy kaptuk készhez az új fehérneműt, már azonnal nyúlunk az olló után, hogy kiműtsük belőle a javában roppant idegesítő címkét. Éppen ezért, íme néhány extra tipp:
- A mosózsák kézi mosásnál is segít: bár ez elsőre furának tűnhet, igencsak hasznos tud lenni, főleg egy extrán csipkés darab esetén. Így nem akadnak bele az apró részek és szálak a körmödbe vagy a lavor szélébe vagy Isten tudja még hová.
- Kíméletes gépi mosás: ne csak kímélő programot, de rövid ciklust és alacsony hőfokot válassz. Az 1000-es centrifugával pedig ne a „leggyengébb” láncszemet terheld.
- Ne használj erős mosószert vagy fehérítőt: ezek könnyen kikezdik a fehérnemű kényes anyagát, nem beszélve arról, hogy nem valószínű, hogy jót tesznek a hüvelyflórád egyensúlyának (figyelembe véve, hogy a mosószermaradvány megmaradhat a textilszálakban, ezáltal pedig közvetlenül érintkezhet az intim területekkel). Válassz kímélő, illatmentes mosószert vagy természetes megoldásokat!
- Ne mosd együtt a fehérneműt durvább textíliákkal: ezt ugye mondanunk sem kell? A farmer, a cipzáras és a tépőzáras ruhák tudnak még várni egy kicsit.
- Lehetőleg kerüld a szárítógépet: még akkor is, ha a címkén szerepel, hogy gépben szárítható. A sok igénybevétel – a magas hő, az állandó forgás – ugyanis összeadódik, és így hamarabb tönkremehet az anyag.
Szárítás okosan
A szárításnál a megfelelő ventilláció (/szellőzés) és az optimális hőmérséklet kiemelt szerepet tölt be a hosszútávú megőrzés szempontjából. Fehérnemű esetén azonban a legfontosabb szabály, hogy érdemes kerülni az extremitásokat: a túl nagy hőt, a túl intenzív napsugárzást és a túl erős „nyomkodást”.
Soha ne száríts melltartót forró radiátoron vagy közvetlen, erős napon, hiszen ez noha csábító gondolat lehet a megspórolt idő szempontjából, így nem kérdés, hogy hamar búcsút mondhatsz a guminak és a merevítőnek – ezáltal pedig a teljes melltartónak.
Apró dolgok, amelyekre nem is gondolnál
A legtöbbünk szereti a színes-szagos testápolókat és a finom parfümöket és testpermeteket. Ez azonban könnyedén károsíthatja a fehérneműk érzékeny anyagát. Éppen ezért soha ne fújj parfümöt vagy testpermetet közvetlenül a fehérneműre, különösen ne csipkére vagy elasztikus anyagra, mert ezek károsítják az anyagot és sok esetben foltot hagynak, ami világosabb színű darabok esetén akár „fatális” is lehet – legalábbis, ha az esztétika szempontjából vizsgáljuk a kérdést.